Комунальний дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 32 "Казка" загального типу села Степне Степнянської сільської ради

Річний звіт про діяльність закладу освіти

Звіт керівника ДНЗ № 32 "Казка"  перед педагогічним колективом і громадкістю за 2019-2020 навчальний рік

План:

1.Загальна частина.

2. Аналіз педагогічної роботи.

3. Аналіз харчування.

4. Адміністративнор-господарська робота.

1. Дошкільний навчальний заклад № 32 "Казка" працює  за п’ятиденним робочим тижнем та 10,5 годинним перебуванням дітей.

Навчальний рік у дошкільному закладі починається з 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року. З 1 червня по 31 серпня (оздоровчий період) у дошкільному закладі проводиться оздоровлення дітей.

В 2019-2020 навчальному році в закладі дошкільної освіти № 32 нараховувалось 15 дітей різновікової групи.

Зарахування дітей до дошкільгого закладу здійснюється на підставі заяв батків, медичної довідки про стан здоров’я дитини та копії свідоцтва про народження.

Протягом року функціонувала І різновікова група – 15 дітей.

Відповідно до ст. 14 Закону України «Про дошкільну освіту» наповнюваність груп у дошкільних навчальних закладах складає:

- для дітей від 1 до 3 років - до 15 дітей;

- для дітей віком від 3 до 6 років – 20 дітей;

- різновікові – до 15 осіб

Робота педагогічного колективу спрямована на виконання Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства», «Про атестацію педагогічних працівників», «Базові програми розвитку дитини «Я у світі», програми розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт», Базовим компонентом дошкільної освіти, програмою «Українське довкілля».

Заклад дошкільної освіти №32 укомплектований кадрами та обслуговуючим персоналом. Усі педагоги мають спеціальну педагогічну освіту, за станом здоров’я їм дозволено здійснювати педагогічну діяльність. Відповідно до штатного розкладу в ДНЗ працює 8 працівників, з них 3 педагоги.

2. Аналіз педагогічної роботи.

Дошкільний заклад здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік та період оздоровлення.

План роботи затверджується педагогічною радою закладу.

Педагогам дошкільного закладу надана можливість впроваджувати різні форми підвищення фахової майстерності, самоосвіта, колективні перегляди, проходження курсів підвищення кваліфікації при ДонІППО.

Протягом 2019-2020 н.р. у дошкільному закладі проведенні цікаві свята та розваги:

1. "Новорічна казка»

2. «Мила матусю,моя ти єдина».

3.  Мир дітям всієї планети.

Безпосереднє керівництво діяльністю закладу здійснює його завідувач Ткаченко С.О., яка координує роботу наказами різного характеру. На основі аналізу навчально-виховноої роботи визначаються проблемні завдання колективу, формуються теми педрад та виробничих нарад.

Педагогічний колектив дошкільного навчального закладу працював над реалізацією поставлених завдань:

1.Патріотичне виховання дошкільників,їх національної свідомості засобами народознавства.

2. Розвиток мовленнєвої компетенції дошкільників засобами сюжетно-рольової гри,удосконалення традиційних освітніх технологій.

З метою вдосконалення навчально-виховного процесу педагогічний колектив використовував альтернативні методики та технології, а саме:

- використовували на заняттях із зображувальної діяльності нетрадиційні техніки малювання; в практиці музичного керівника впроваджували методику Карла Орфа.

- гуманістична концепція виховання В.Сухомлинського.

3. Аналіз харчування.

Організація харчування дітей відбувається відповідно до нормативно-правових документів з питань організації харчування дітей:

- Закону України «Про дошкільну освіту»;

- Постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2004р. №1591 «Про затвердженння норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах»;

- Наказу Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 01.06.2005р.№242/329 «Про затвердження Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах».

У ЗДО встановлено 3-разове харчування. Для організації раціонального харчування в ЗДО складається примірне двотижневе меню, яке погоджується з Держпродпоживслужбою і затверджується керівником навчального закладу. Видача готових страв дозволяється лише після зняття проби  медичною сестрою. Продукти харчування в заклад  завозять згідно заявок, які надає медсестра закладу, вони приймаються лише за наявності супровідних документів, які підтверджують їх безпечність, якість, дату виготовлення на підприємстві, термін реалізації, умови зберігання.

Вартість харчування однієї дитини в день складає 25 грн., в тому числі 15,00 грн – за рахунок сільського бюджету. До раціону харчування дітей включено більше молочних та рибних продуктів, м’яса, соків, фруктів.

4. Адміністративно-господарська робота.

На початок кожного року складається кошторис бухгалтером на закупівалю товарів, робіт та послуг. Матеріальна база ДНЗ у задовільному стані.

Оснащення усіх приміщень відповідає нормативним вимогам. Технічне становище будівлі задовільне. Територія закладу озеленена. Ігровий майданчик, обладнання підтримуються у задовільному безпечному стані. Пісок завозиться 1 раз в рік. Прибирання територій проводиться щоденно. За потреби здійснюється викошування трави та обрізання кущів.

Щоб запобігти нещасним випадкам та професійним захворюванням ведеться контроль за дотриманням працівниками вимог з охорони праці під час виконання ними робіт певного виду або за певною професією. Вимоги визначені інструкціями праці, які затверджені керівником.

В ДНЗ створені належні, безпечні і здорові умови праці відповідно до Закону України від 21 листопада 2002р. №229-IV «Про охорону праці». Випадків травмування працівників ДНЗ під час роботи у 2019-2020 роках не було.

5. Робота з батьками.

Протягом року серед батьків розповсюджуються пам’ятки,на батьківських зборах проводяться ділові та інтелектуальні ігри.